Elektrikli El Arabası Faydaları

Tarım, bahçe ve inşaat alanlarında kullanılan el arabası, geleneksel ekipmanlardan biridir. Çalışmalara getirdiği kolaylık sayesinde yıllar boyunca vaz geçilmez ekipmanlardan biri olmuştur. Teknolojinin gelişimiyle birlikte, el arabaları da geliştirmiş ve elektrikli el arabaları üretilmiştir. Türkiye’de ilk elektrikli el arabası üretimini gerçekleştiren Kanat Grup, bu sayede farklı sektörlerdeki işlerin çok daha hızlı bir şekilde ilerlemesine yardımcı olmaktadır.

Elektrikli El Arabası Faydaları

Akülü el arabası olarak da adlandırılan elektrikli el arabası, mekanik el arabasının kusursuz bir şekilde değiştirilmesi ve geliştirilmesidir. Pek çok açıdan insanlara fayda sunmaktadır. Elektrikli el arabaları ormancılık, çevre düzenlemesi ve tarımsal kullanımlar için son derece yararlıdır. Akülü el arabası evde, bahçede ve şantiyede günlük kullanım için uygundur. 

Tek Seferde Daha Fazla Yük Taşıma 

Mekanik el arabası ile bir kişi tek seferde sadece 80 – 100 kg ağırlık taşıyabilir. Engebeli arazide yükü taşımak ve bir yerden başka bir yere taşınan malın dengesini korumak ise oldukça zordur. Dolayısıyla bu daha az yük taşıma kapasitesine ve dolayısıyla taşıma seferlerinin sayısının artmasına, iş süresinin de uzamasına neden olur. Bu nedenle tek seferde yaklaşık 5-6 kat daha fazla ağırlık taşıyabilen elektrikli el arabaları her zaman daha faydalıdır. Böylece insan emeği ve zaman gereksinimini önemli ölçüde azaltır. 

İş Kazalarını Azaltır

Çoğu zaman, mekanik el arabası ile şantiyede kazaların olduğu durumlarla yaşanabilir. Bunun nedeni, insan emeğinin engebeli arazilerde ağırlığı kaldıramamasıdır. Bu da işçilerin yaralanmasına ve mal kaybına yol açabilir. Elektrikli el arabası, bu tür olayların meydana gelme olasılığını büyük ölçüde azaltır. Bu, işverenleri itibar kaybından ve sahada bir kaza olması durumunda ödemeleri gereken tıbbi faturalardan kurtarır. Ayrıca elektrikli el arabası, omurga sağlığı açısından da klasik el arabalarına göre daha sağlıklıdır.
 
Elektrikli el arabası işçilerin ve operatörlerin hayatını kolaylaştırır. Sadece maliyeti düşürmekle kalmaz, aynı zamanda işin hızını da artırmaktadır. Bu, bir dizi özelliğe sahip küçük bir makinedir ve çeşitli amaçlar için kullanılmasının ana nedeni de budur. 
 
Elektrikli el arabası almaya karar verdiğinizde, yanlış seçimden kaynaklanan gereksiz kayıpları önlemek için gerçek ihtiyaçlarınıza göre doğru ürünü seçmelisiniz. Daha fazla bilgi istiyorsanız, ayrıntılar için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
 
Our customer support team is here to answer your questions. You can ask us anything. You will be contacted via WhatsApp between 08:00 and 18:00.
Hello, how can I help you?
Yukarı Çık