El Arabası Çeşitleri

El arabası kelimesini ilk duyduğunuzda, muhtemelen aklınıza iki adet düz tutamağa sahip, bir tekerleği önde ortalanmış ve arkada eşit aralıklarla yerleştirilmiş iki desteği bulunan klasik bir el arabası aklınıza gelecektir. Ancak, günümüzde el arabası çeşitleri geniş ürün yelpazesiyle sizlere seçim şansı sunmaktadır.

Tekerlek Sayısı

Tek Tekerlekli El Arabası Çeşitleri

Tek tekerlekli el arabasıklasik el arabası modelidir. Aynı zamanda en manevra kabiliyetine sahip ve boşaltması en kolay olan el arabasıdır. Ancak kullanım esnasında, iki tekerlekli el arabasına göre daha fazla üst vücut kuvveti gerektirir.

İki Tekerlekli El Arabası Çeşitleri

Özellikle ağır veya dengesiz yükleri taşımada yardımcı olan çift tekerlekli el arabaları,  tek tekerlekli el arabalarından çok daha fazla denge sağlar. Bununla birlikte, iki tekerlekli modeller tek tekerlekli modellere göre daha az manevra kabiliyetine sahiptir.

El Arabası Lastik Çeşitleri

Pnömatik Lastikli El Arabaları

Pnömatik el arabası lastikleri, bir bisiklet lastiği gibi şişirdiğiniz içi hava dolu bir yapıya sahiptir. Bunun faydası, havanın genel olarak daha yumuşak bir deneyim sağlayan ve özellikle merdivenlerde veya kayaların üzerinde dönerken kullanışlı olan bir amortisör görevi görmesidir. Hava basıncının ara sıra kontrol edilmesi ve bakımının yapılması gerekmektedir.

Yarı Pnömatik Lastikli El Arabaları

Yarı pnömatik, içine hava pompalama konusunda endişelenmenize gerek kalmadan size pnömatik lastiklerin şok emiliminin bir kısmını sağlayan yerleşik hava ceplerine sahip tekerleklerdir.

Pnömatik Olmayan Lastikler

Katı kauçuk lastikler bir hava tüpü içermediğinden, düz gitmezler (aksi halde pnömatik lastikler gibi çalışırlar). Bu, pnömatik bir lastiği patlatabilecek zorlu koşullara karşı dayanıklı olmasını sağlar. 

Malzeme Türü

Metal El Arabası

Metal el arabaları, hafif veya ağır görevlerin üstesinden gelebilir ve uzun sürler boyunca kullanılabilir. Sert yapısı, soğuğa maruz kaldığında çatlamaz veya içine atılan ağır yüklerden parçalanmaz. Metal sonunda paslanmaya meyilli olsa da el arabanızı elementlere maruz bırakmayarak ve ara sıra yeniden boyayarak bunu önleyebilirsiniz. Her durumda, paslı bir el arabası hala mükemmel bir şekilde işlev görür. Kanat el arabası çeşitleri kaliteli yapılarıyla uzun ömürlüdür.

Plastik El Arabaları

Plastik, metalden daha hafiftir, bu da yüklerin taşınmasını kolaylaştırır. Hafif bahçe işleri için harikadır. Muhtemelen uzun süre dayanmaz ve metal kadar sert değildir. Plastik de genellikle daha ucuzdur, ancak fiyatın sizi aldatmasına izin vermeyin! Beş veya on yıl içinde iki "ucuz" plastik el arabası satın almanız gerekiyorsa, bir metal el arabası daha uzun süre dayanacakken, aslında tasarruf etmiyorsunuz demektir. En iyi el arabası çeşitleri için Kanat el arabalarını inceleyebilirsiniz.

Elektrikli El Arabası

Elektrikli el arabaları, ağır yükleri kolaylıkla taşımanıza yardımcı olur. Özellikle inşaat sektöründe malzemelerin çok daha kolay taşınmasını sağlayarak vakitten ve enerjiden tasarruf edilmesine olanak tanır.
 
Geniş ürün model aralığına sahip olan Kanat el arabası çeşitleri arasından, siz de ihtiyaçlarınıza göre tercihlerde bulunabilirsiniz.
Our customer support team is here to answer your questions. You can ask us anything. You will be contacted via WhatsApp between 08:00 and 18:00.
Hello, how can I help you?
Yukarı Çık